Piec termoolejowy HEUFT VTR z systemem załadunku CONCORD VTR - Giko

Piec termoolejowy HEUFT VTR z systemem załadunku CONCORD VTR

Aby prace podejmowane w zakładzie produkcyjnym mogły być realizowane w możliwie najbardziej dokładny oraz wydajny sposób, konieczne jest zastosowanie nowoczesnych maszyn i sprzętów. Częściowa lub całkowita automatyzacja wyraźnie poprawia warunki pracy w bardzo wielu branżach, także w piekarniach. Zadaniem stosowanych automatów jest przede wszystkim zoptymalizowanie przebiegu produkcji.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Półautomatyczne urządzenie HEUFT VTR CONCORD to gwarancja rozwoju oraz nieustannego podążania za panującymi trendami. System załadowczy porusza się poprzecznie pomiędzy piecami piekarniczymi a stacjami załadowczymi i rozładowczymi na dwóch szynach osadzonych w posadzce. Ręczna obsługa jest płynna i ergonomicznie dopracowana, przez co żadna z osób nie będzie miała problemu z codziennym użytkowaniem urządzenia maszyny. Aby ułatwić pracę, system jest blokowany nad głową. Powoduje to, że jeden pracownik może z łatwością obsługiwać do dwunastu pieców piekarniczych THERMO-ROLL z wypiekiem na wózku hertowym.

Piec termoolejowy wózkowy

Piece termoolejowe z półautomatycznym urządzeniem do załadunku i wyładunku to bardzo funkcjonalne urządzenia. Pozwalają nie tylko na odciążenie pracownika podczas pracy, ale również na podniesienie wydajności prowadzonej produkcji. Powodem tego jest prędkość VTR CONCORD. Załadunek każdego pieca odbywa się w zaledwie 30 sekund za pomocą sterowania PLC. Przygotowane porcje kęsy ciasta przesuwają się do pieca na aparacie przy nieruchomej taśmie. Podczas gdy aparat porusza się do tyłu, taśma przesuwa się do przodu i układa ciasto kęsy na kamiennych płytach. Rozładunek wypieków odbywa się w odwrotnej kolejności, przy czym taśma porusza się do tyłu.

Bardzo ważne dla dobrego bilansu ekonomicznego są: wysoka niezawodność działania oraz zredukowane w znacznym stopniu zużycie energii. do minimum konieczność konserwowania pieca. HEUFT VTR CONCORD jest modułowym, możliwym do doposażenia rozwiązaniem automatyzacji. Ergonomicznie łatwy w obsłudze, niezwykle szybki, niezawodny w działaniu, trwały i przyjazny dla użytkownika - przede wszystkim tym odznacza się piec HUEFT VTR z systemem CONCORD VTR.