[065] Wielopoziomowy piec termoolejowy HEUFT VATO wraz z osprzętem - Giko
Masz pytania?

[065] Wielopoziomowy piec termoolejowy HEUFT VATO wraz z osprzętem

Podstawowe informacje

Wielopoziomowy piec termoolejowy HEUFT VATO 324.2.2.2.2 wraz z osprzętem. Zestaw składa się z następujących elementów:

  • Stół podawczy
  • Stół spryskujący na wlocie
  • Urządzenie załadowczo-rozładowcze
  • HEUFT VATO 324.2.2.2.2
  • Stół wydawczy ze zintegrowaną stacją spryskującą
  • Odkurzacz
  • Zestaw nie zawiera kotła grzewczego

Specyfikacja produktu

Wielopoziomowy piec termoolejowy HEUFT VATO 324.2.2.2.2 wraz z osprzętem. Zestaw składa się z następujących elementów:

  1. Stół podawczy

Na ręczny stół podawczy można przekazywać kęsy ciasta bezpośrednio z koszyczków  lub z poprzecznych aparatów garowniczych wykorzystując do tego specjalne przygotowane ślizgi i zaczepy w stole.

Po przekazaniu kęsów ciasta z aparatu poprzecznego na stół podawczy , operator potwierdza ten fakt przyciskiem i taśma stołu podawczego przesuwa się o 1 takt szerokości 600mm tworząc miejsce dla rozładunku kolejnego aparatu załadowczego. Po pełnym załadowaniu stołu podawczego kęsami ciasta (wielkość wsadu jednej komory wypiekowej)  operator potwierdza przyciskiem i kęsy przekazane są do urządzenia załadowczo-rozładowczego Concord. W podobny sposób taktami przesuwana jest taśma stołu podawczego w przypadku załadunku z koszyczków.

Konstrukcja stołu ze stali nierdzewnej, biała taśma stołu z tkaniny dopuszczonej do kontaktu z żywnością jest  napędzana motoreduktorem.

Na wyposażeniu jest  5 wózków z aparatami poprzecznymi, wózki 10-poziomowe.

Wymiary wózka garowniczego : szerokość x długość x wysokość : 720x1980x1800mm. Szerokość użytkowa aparatów poprzecznych :600mm

  1. Stół spryskujący na wlocie

Przeznaczenie

W zależności od wykorzystania instalacji:

  • Dla spryskiwania kęsów ciasta przed załadunkiem pieca
  • Jako transport pośredni do urządzenia załadowczo/rozładowczego pieca, jeśli kęsy nie będą spryskiwane

Stół posiada 6szt dysz równomiernie spryskujących kęsy ciasta wodą.

Konstrukcja stołu ze stali nierdzewnej, taśma stołu z siatki nierdzewnej napędzanej motoreduktorem.

  1. Urządzenie załadowczo-rozładowcze

Przeznaczenie

Dla produktów takich jak chleby, bułki o minimalnej wadze kęsa około 60g. Urządzenie załadowcze i rozładowcze jest zaprojektowane jako stół wjazdowydo pieca, zainstalowany między ramą podnoszącą.  Ruch pionowy stołu zapewnia motoreduktor. Urządzenie załadowczo-rozładowcze wyposażone jest w specjalną taśmę materiałową, którego taśma jest również przesuwana do przodu i do tyłu dzięki napędowi.

Załadunek

Załadunek kęsów ciast do odpowiedniej komory pieca, urządzenie załadowcze porusza się w pionie, zatrzymując  się naprzeciw odpowiedniej komory. Przenośnik porusza się do przodu w głąb do końca komory wypiekowej-taśma w pozycji nieruchomej. Stół wycofując się z komory uruchamia taśmę transportową  stronę pieca a kęsy ciasta  zostają wyładowane w komorze. Urządzenie wraca do stołu podawczego.

Rozładunek półek

Po zakończeniu wypieku urządzenie otrzyma sygnał do rozładunku gotowych wypieków. Urządzenie ustawi  się na przeciw odpowiedniej komory.

Stół automatu wjeżdża do komory wypiekowej a taśma porusza się do tyłu i podbiera wypieczony produkt. Po osiągnięciu końca komory pieczenia taśma zatrzymuje się. Stół odwraca kierunek poruszania się, opuszcza komorę i jedzie do stołu rozładowczego umieszonego obok pieca. Urządzenie załadowcze ustawia się przed stołem wydawczym . Wypieczone produkty zostają przetransportowane na stół wydawczy, gdzie może zostać spryskany wodą.

  1. HEUFT VATO 324.2.2.2.2

Ilość poziomów (komór): 8, w tym 2 wyjezdne (komora 1 i 2)

Powierzchnia pieczenia: hert

Użytkowa powierzchnia wypiekowa: 36 m²

Pow. wypiek. jednego poziomu: 4,5 m²

Wymiary komory: 1875×2400 mm

Wysokość komory: 200 mm

Wymagana nominalna moc kotła: 216 kW

1 okap. Okap pracuje jak odciąg i jego zadaniem jest wyłapanie oraz odprowadzenie pary oraz oparów, które wytwarzają się podczas procesu wypiekania lub w trakcie otwarcia drzwi komór.

Automatyczne szybry regulowane w zakresie wartości od 0 do 100%.

Ściany boczne i przednia wykonane z blachy nierdzewnej

4 grupy temperatur, każda z jednym obiegiem wtórnym

Grupa 1: Komory 1 – 2

Grupa 2: Komory 3 – 4

Grupa 3: Komory 5 – 6

Grupa 4: Komory 7 – 8

Turbulencja dla wszystkich komór

 „Turbo” to dowolnie włączany i wyłączany wentylator, który wprowadza w ruch spokojną atmosferę pieczenia (ciepło promieniowania). Turbulencja wydmuchuje otaczające wypiekane produkty izolujące powietrze i poprzez to ułatwia dopływ ciepła wytwarzanego przez piec bezpośrednio na produkty. Taka atmosfera pieczenia stwarza jeszcze lepsze warunki do powstawania „skórki” na pieczywie

Powietrze zostaje zasysane z tyłu półki i wydmuchiwane w pobliżu klapy półki, dla polepszenia intensywności rozrostu produktów w piecu i lepszych właściwości skórki wypieków.

 

Do ustawiania programów wypiekowych I sterowaniem załadunku służy czytelny wyświetlacz dotykowy.

 

  1. Stół wydawczy ze zintegrowaną stacją spryskującą

Z boku pieca ma swoją pozycję stół odbiorczy wypieczonych produktów o powierzchni roboczej jednej komory pieca.

Konstrukcja stołu ze stali nierdzewnej, taśma z siatki nierdzewnej napędzana motoreduktorem.

Do zraszania przygotowanych jest 6szt dysz, które można aktywować w zależności od potrzeby.  Nadmiar wody wyłapywany I odprowadzany do kanalizacji. Ze stołu odbiorczego operator odbiera wypieczone bochenki i wkłada do koszy. Operator przyciskiem podsuwa sobie kolejne takty/pasy z pieczywem.

 

  1. Odkurzacz

Zastosowanie:

Do usuwania pyłu / mąki z powierzchni komór wypiekowych. Tworząc niezbędną siłę ssącą za pomocą odkurzacza RUWAC, do filtrowania odkurzanego powietrza i do oddzielania pyłu, okruchów i  pozostałości wypieku. Moc 15kW

 

Zestaw nie zawiera kotła grzewczego

Zmiany techniczne zastrzeżone.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    * Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu kontaktu i przesłania oczekiwanych przeze mnie treści lub w celu przygotowania oraz realizacji umowy przez firmę GIKO Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowskich Górach.